NPG 2024

Davet Mektubu

27-28 Nisan 2024 tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan 1. Novo Psikoloji Günleri’ne (NPG- 2024) ruh sağlığı alanında hizmet veren tüm akademisyenleri, araştırmacıları, psikoterapistleri ve öğrencileri davet etmekten mutluluk duyuyoruz (psikoterapistler, psikologlar, psikiyatristler, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hemşireleri, sosyal hizmet uzmanları ve bu bölümlerde eğitim alan tüm öğrenciler).
NPG-2024’ün teması bu yıl “Psikoterapist Olmak”. Bu sempozyumun temel amacı; psikoterapist olma yolculuğunda uzmanları nelerin beklediği ile ilgili bir bilinç oluşturmaktır. Aynı zamanda dünya genelinde kullanılan bilimsel geçerliliği olan psikoterapi ekolleri ile ilgili en güncel konulara yer vererek ruh sağlığı alanında çalışan psikoterapistlerin daha yetkin ve etkili hizmet vermesine katkı sağlamaktır.
Psikoterapi mesleğe yeni başlayan veya başlayacak terapistler için gizemli bir dünya olabilir. Seans odasında nelerle karşılaşılabilir? Onları terapist olma yolunda neler bekler? Okullarda sıkça ele alınmayan bu yolculuğun sırlarını keşfetmeye hazır mısınız? “Psikoterapist Olmak” temasıyla düzenlenecek NPG-2024, sizlere bu heyecan verici yolculukta rehberlik etmeyi hedefliyor.
Novo Psikoloji olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz NPG-2024’de, temel olarak aşağıdaki başlıklar gündeme alınacaktır:
• Psikoterapist kimdir ve nasıl olunur?
• Hangi psikoterapi ekolünde eğitim almalısınız?
• Psikoterapist olma kariyerine nasıl başlanır?
• Kendi öz bakımınızı nasıl sağlarsınız: Psikoterapistin özbakımı.
• Terapinin işleyişi: Neden ve nasıl işe yarar?
• Psikoterapi etik sınırları: Sorumluluklarınız nelerdir?
• İlk seansın kritik önemi: Başlangıç nasıl yapılmalı?
• Terapi ve süpervizyon: Kendinizi nasıl geliştirirsiniz?
• Türkiye’de yaygın kullanılan psikoterapi ekollerini yakından tanıma fırsatı.
NPG-2024 tüm katılımcılara psikoterapi alanındaki bilimsel yenilikler ve gelişmeler ile ilgili teorik yöntemleri ve pratik çözümleri dinleme, öğrenme ve tartışma fırsatı sunmaktadır.
Novo Psikoloji ailesi olarak sizi NPG-2024 Sempozyumuna davet etmekten, psikoterapi konusunda güncel yaklaşımları paylaşmaktan ve psikoterapist olma yolculuğunda sizlere eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz.
NPG-2024 Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Aslı Enez Darçın

Ön Kayıt Formu